AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  CautareCautare  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  CalendarCalendar  

Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate

Zeet
Administrator

Vezi profilul utilizatorului

Scris de către Zeet ( Administrator ) în Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate la data de Vin Apr 22, 2011 5:09 am

Mişcarea şiită libaneză Hezbollah intenţionează să comită zilele următoare un atentat împotriva turiştilor israelieni din străinătate, a afirmat joi seara televiziunea publică israeliană.

Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Potrivit televiziunii, care menţionează surse israeliene din domeniul securităţii, Hezbollah vrea să comită acest atentat pentru a se răzbuna pentru liderul său militar Imad Moughniyah, ucis la 12 februarie 2008, la Damasc, într-un atentat cu explozibil atribuit serviciului israelian de informaţii, Mossad.

Televiziunea a adăugat că informaţiile colectate de sursele israeliene din domeniul securităţii pe tema acestui atentat planificat de Hezbollah sunt "foarte precise".

În 2006, după răpirea a doi dintre soldaţii săi de către Hezbollah, Israelul a declanşat o vastă ofensivă în Liban, care s-a soldat cu 1.200 de morţi de partea libaneză, majoritatea civili, şi cu 160 de morţi de partea israeliană, majoritatea militari.
Sursa : MediaFax
alien

Bambi
Membru Fondator

Scris de către Bambi ( Membru Fondator ) în Re: Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate la data de Vin Apr 22, 2011 5:23 am

Hezbollah? Nu ar trebuii sa fie arestat deja?

Zeet
Administrator

Scris de către Zeet ( Administrator ) în Re: Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate la data de Sam Apr 23, 2011 10:36 am

Ar trebuii , dar cine stie ... Oricum , cred ca o sa fie arestat in cele din urma..

Bambi
Membru Fondator

Scris de către Bambi ( Membru Fondator ) în Re: Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate la data de Sam Apr 23, 2011 11:11 am

Doar daca nu este si el assasin renumit ca ala .... cum ii zice? De se aseamana cu Barack Obama? .....

....

Ah, acum imi veni: Osama BinLaden , daca e ca el, n-o sa fie arestat niciodata.

Continut sponsorizat

Scris de către Continut sponsorizat ( ) în Re: Hezbollah plănuieşte un atentat împotriva turiştilor israelieni în străinătate la data de

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Stiri :: Stiri externe-

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit