AcasaAcasa  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  CautareCautare  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  CalendarCalendar  

Parerea mea despre romania

Bambi
Membru Fondator

Vezi profilul utilizatorului

Scris de către Bambi ( Membru Fondator ) în Parerea mea despre romania la data de Dum Apr 17, 2011 9:08 am

Romania, tara nimanui? Ma intreb cateodata oare de ce nu putem fi toti civilizati, si trebuie sa fugim dupa bani? Sa fugim dupa ce are altul, sa tanjim ca are vecinu' vila cu 4 etaje si eu am cu 3, ca are el Mercedes si eu BMW.Eu v-am dat niste exemple...Nu, nu ar trebui sa fie asa! Ar trebui sa ne bucuram ca existam, si ca traim! Nu trebuie sa ne dorim tot ce nu avem, fiecare are menirea lui, daca dorim mai mult si mai mult, nu s-ar mai face diferente intre oameni, am fi toti la fel, si asa s-ar duce de rapa omenirea foarte rau.Bucurati-va de ce aveti, poate daca ati avea mai mult v-ati dorii sa aveti mai putin! Asta este adevarat, cand iti doresti ce are altul, capeti cand nu te astepti, si realizezi ca poate n-ai fi pregatit sa ai si tu asa ceva, sau este greu de intretinut, si nu mai poti scapa si stresul acapareaza omul in acele momente, un stres de care nu mai scapati si va ziceti in gand: "Mai bine nu mai imi doream, parca era mai bine viata mea simpla".In Romania nu neg ca nu exista oameni foarte destepti, ba chiar exista.Dar nu se arata, sau nu au cum sa se arate.Suntem prea preocupati cu femeile, cu banii, cu masinile.Credem ca asta conteaza, dar nu! Asta va conta alta data, cand deja v-ati implinit menirea: traiti intens, atunci parca mai vreti cateun BMW, Mercedes ceva doar ca sa va mai relaxati la volan, cu viteza mare...Ups! Viteza mare...O mare parte din oamenii bogati de aici care se cred prea "smecheri" accelereaza cat pot de mult pe strada, pana isi iau viata...Rau lucru, foarte rau...
In concluzie sunt dezamagit de ce a ajuns Romania, ar trebuii sa fim mai buni, sa nu ne mai pese de lucruri materialiste, sa traim pentru noi, nu pentru averea altuia, sau daca avem 1 ban daca ni-l cere cineva sa nu i-l dam.Daruiti tot ce aveti daca cineva are nevoie, candva va tine minte si o sa va ajute si el, dar daca nu dati cat mai mult cand va este cerut, o sa primiti cat mai putin, de fapt o sa pierdeti cat mai multe.Fiti buni !

Zeet
Administrator

Scris de către Zeet ( Administrator ) în Re: Parerea mea despre romania la data de Dum Apr 17, 2011 1:01 pm

Parerea mea este ca "Basescu" duce tara in jos , sincer vorbind , scade intruna salarile . Nu ne mai baga nimeni in seama Smile .. "Romanii au ajuns sa cerseasca la coltu' blocului" ceeace nu mi se pare firesc , fiitosii stau la baruri , cocalari se imbata..Azi cand am fost la tara , am vazut cocalarii jucandu-se footbal , dar deia zdrahanii , cu ceafa de cocalari sau "CEAFA DE COMUNIST" cum au ajuns gastile de caini din cartier , sa latre doamnele care trec. Cand mai iesi cu mingea sa te joci , striga vecinii la tine : Ce faci ma , copile ? nu vezi ca e ora de liniste ? , desii este ora 18:00.
Numai ai unde sa te joci , cu masina numai am ce sa zic , soferii din romania sunt niste cocalarii idioti , nu toti, dar 40% sunt analfabeti si agramati , parerea mea , asa ca eu cred ca Romania se duce in jos.

Bambi
Membru Fondator

Scris de către Bambi ( Membru Fondator ) în Re: Parerea mea despre romania la data de Dum Apr 17, 2011 1:07 pm

Zeet a scris:
Parerea mea este ca "Basescu" duce tara in jos , sincer vorbind , scade intruna salarile . Nu ne mai baga nimeni in seama Smile .. "Romanii au ajuns sa cerseasca la coltu' blocului" ceeace nu mi se pare firesc , fiitosii stau la baruri , cocalari se imbata..Azi cand am fost la tara , am vazut cocalarii jucandu-se footbal , dar deia zdrahanii , cu ceafa de cocalari sau "CEAFA DE COMUNIST" cum au ajuns gastile de caini din cartier , sa latre doamnele care trec. Cand mai iesi cu mingea sa te joci , striga vecinii la tine : Ce faci ma , copile ? nu vezi ca e ora de liniste ? , desii este ora 18:00.
Numai ai unde sa te joci , cu masina numai am ce sa zic , soferii din romania sunt niste cocalarii idioti , nu toti, dar 40% sunt analfabeti si agramati , parerea mea , asa ca eu cred ca Romania se duce in jos.
Desii limbajul este unul necesar pentru a exprima opinia, se putea cenzura.V-am lasat o mustrare in profil.

Continut sponsorizat

Scris de către Continut sponsorizat ( ) în Re: Parerea mea despre romania la data de

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Socializare :: Lumea inconjruatoare-

Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog